Gezi kapsamında öğrenciler, İstanbul'un önde gelen üniversitelerinden Boğaziçi ve Koç Üniversiteleri'ni ziyaret ederek üniversite hayatı hakkında bilgi edindiler.

Geziye katılan öğrenciler, ilk olarak Boğaziçi Üniversitesi'ni ziyaret ettiler. Burada, üniversitenin tarihi ve akademik birimleri hakkında bilgi alan öğrenciler, kampüsü gezerek üniversite yaşamını yakından gözlemleme fırsatı buldular. Ayrıca, Boğaziçi Üniversitesi öğrencileriyle yapılan söyleşilerde üniversite hayatı, ders içeriği, sosyal etkinlikler ve kampüs olanakları hakkında bilgi paylaşımında bulunuldu.

Daha sonra öğrenciler, Koç Üniversitesi'ni ziyaret ettiler. Koç Üniversitesi yetkilileri tarafından karşılanan öğrencilere üniversitenin eğitim ve öğretim olanakları hakkında detaylı bilgi verildi. Öğrenciler, kampüs turu sırasında üniversitenin modern olanaklarını ve öğrenci yaşamını keşfettiler. Ayrıca, Koç Üniversitesi öğrencileriyle yapılan buluşmalarda akademik programlar, kampüs hayatı ve kariyer olanakları üzerine sohbetler gerçekleştirildi.

Okuldan yapılan açıklama şu şekilde; "11. Sınıflarımızla Boğaziçi ve Koç üniversitesi tanıtım gezimizi tamamladık . Keyifli geçen gezide öğrencilerimle bir kez daha gurur duyduk . Bize Koç üniversitesinde eşlik eden mezunlarımız İlkyaz Bağlan’a , Zeynep Sude Sarı’ya ve Mustafa İmrek’e , Boğaziçi Ünivetsitesinde bize eşlik eden mezunumuz İpek Azra Bek’e ve Emre Bilgin’e , geziyi planlayan Rehber Öğretmenimiz Filiz Keser’e ve Coğrafya öğretmenimiz Yaşar Güven’e teşekkür ederiz ."

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi