Bir süredir ismi İYİ Parti kulislerinde konuşulan Funnivarium’un sahibi Melih Aydın, Eskişehir’deki İl Kongresi’nin ardından açıklamalarda bulundu.

EHA’dan Soner Yüksel’e konuşan Melih Aydın, şunları kaydetti: “Evet biz iş insanıyız. İşimizle anılıyoruz. Bizi biz yapan işimiz. Fakat geldiğimiz nokta itibariyle, içinde bulunduğumuz konjonktür itibariyle herkesin işini derinden etkileyen aile hayatını, gençliğini, çocuklarının geleceğini derinden etkileyen şey siyaset. Bu seçimleri bir partizanlık olarak asla görmüyorum. Kesinlikle vatan millet meselesi olduğunu düşünüyorum. Milli Mücadele ruhunun Türkiye’nin 81 ilinde, her ilçesinde ortaya çıkması gerektiğini düşünüyorum. Bu bizim için vatan millet meselesidir.”
Sonunda kazanan Türkiye’miz olsun 
“Bu konuda da kendimi en yakın gördüğüm, dostlarımı içinde en çok ağırladığım, yakın bulduğum, gençlere kadınlara fazlasıyla değer verildiğini gördüğüm İYİ Parti’nin şehrimizde de yükselmesi beni mutlu ediyor. Açıktan da desteğimi burada ifade ediyorum, bir süredir zaten şehirde konuşuluyor. İl kongresi sürecine zarar vermemek adına çok konuşmuyordum ama bugün itibariyle il yönetimi seçilmiştir, görevi kaldığı yerden devam ettirecektir. Onlarla birlikte görünmekten, bize düşeni yapmaktan keyif alacağız. Bu sürecin sonunda kazanan Türkiye’miz olsun, biz bunu istiyoruz.”
Kimdir?
Fatih Sultan Mehmet İlkokulu’nu ve Süleyman Çakır Lisesi’ni bitirdi. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi mezunu. Türkiye’de lunapark sektörünü başlatan ailelerden birinin üçüncü kuşak temsilcisi… 16 yaşından beri aktif ticari hayatın içinde. Eskişehir OSB’de üretim yapıyor. 110 kişinin istihdam edildiği şirketin merkezi Ankara’da… Lunapark sektöründe 60 yıldır faaliyet gösteren bir ailenin üyesi. 2010 yılında aile şirketinden ayrılıp Funnivarium markasını oluşturdu. AVM içi eğlence merkezleri işletmeciliği, açık alan lunapark faaliyetleri ve lunapark makineleri üretimi yapıyor. 31 şehirdeki birçok lunaparkta ve alışveriş merkezinde Funnivarium’un ürettiği makineler bulunmakta. Sektörünün öncüleri arasında gösterilen 35 yaşındaki Melih Aydın, pek çok sivil toplum kuruluşunda görev aldı, yöneticilik yaptı. Hayırsever kişiliğiyle de tanınan Aydın, LÖSEV gibi kurumlarla sosyal sorumluluk projeleri yürüttü. Türkiye Zeka Vakfı’nın projeleri içinde de yer alıyor. 2015 doğumlu Aslan Aydın’ın babası.