Kayseri'nin Kocasinan ilçesi Hasan Arpa Mahallesi'nde eğitim uçağı düştüğü ihbarı üzerine bölgeye arama kurtarma ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

2 PİLOT ŞEHİT

Kayseri Valiliği'nden yapılan açıklamada, 12. Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığından eğitim için kalkan Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na ait SF-260D tipi bir eğitim uçağının düştüğü ve arama kurtarma çalışmalarına başlandığı bildirildi.

Konu ile ilgili Kayseri Valiliği'nden yapılan açıklamada; "Salı günü saat 10:00 sıralarında, Kayseri 12. Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığı'ndan eğitim için kalkan Hava Kuvvetleri Komutanlığımıza ait SF-260D tipi bir eğitim uçağı, henüz bilinmeyen bir nedenle Kocasinan İlçesi Hasanarpa Mahallesi yakınlarında düşmüştür. Arama kurtarma çalışmalarına başlanmıştır. Eğitim uçağında görevli iki askeri personelimiz (pilot) maalesef şehit olmuştur" ifadelerine yer verildi.

Şehit olan pilotlardan birinin Çiftelerli olduğunu belirlendi.

CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, Kayseri'de eğitim uçağı düşmesi sonucu şehit olan biri Eskişehirli iki pilot için taziye mesajı yayımladı.

Mesajında, "Kayseri’de eğitim uçuşu sırasında yaşanan kaza sonucunda şehit düşen Eskişehir Çiftelerli hemşehrimiz Pilot Albay Gökhan Özen’e ve Pilot Uğur Yıldız’a Allah’tan rahmet, ailelerine ve sevenlerine sabır diliyorum. Mekânları cennet olsun. Eskişehir'imiz ve ulusumuzun başı sağ olsun." dedi.

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi