Kayseri'nin Kocasinan ilçesi Hasan Arpa Mahallesi'nde eğitim uçağı düştüğü ihbarı üzerine bölgeye arama kurtarma ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

PİLOT ŞEHİT

Kayseri Valiliği'nden yapılan açıklamada, 12. Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığından eğitim için kalkan Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na ait SF-260D tipi bir eğitim uçağının düştüğü ve arama kurtarma çalışmalarına başlandığı bildirildi.

Konu ile ilgili Kayseri Valiliği'nden yapılan açıklamada; "Salı günü saat 10:00 sıralarında, Kayseri 12. Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığı'ndan eğitim için kalkan Hava Kuvvetleri Komutanlığımıza ait SF-260D tipi bir eğitim uçağı, henüz bilinmeyen bir nedenle Kocasinan İlçesi Hasanarpa Mahallesi yakınlarında düşmüştür. Arama kurtarma çalışmalarına başlanmıştır. Eğitim uçağında görevli iki askeri personelimiz (pilot) maalesef şehit olmuştur" ifadelerine yer verildi.

Şehit olan pilotlardan birinin Çiftelerli olduğunu belirlendi.

"MEKANI CENNET OLSUN"

Konuyla ilgili açıklama yapan Çifteler Belediye Başkanı Zehra Konakcı, "Kayseri’de eğitim uçuşu sırasında yaşanan kaza sonucunda şehit düşen Çifteler’li hemşehrimiz kahraman pilotumuz Gökhan ÖZEN’e Allah’tan rahmet, ailesi başta olmak üzere milletimize başsağlığı dilerim. Ruhu şad, mekânı cennet olsun" dedi.

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi