Resmi Gazete’de yayımlanan Mülki İdare Amirler Atama Kararnamesiyle 302 mülki idare hizmetleri sınıfında görev yapan vali yardımcısı ve kaymakamların atamaları yapıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan atama kararına göre Ankara Çubuk Kaymakamı Adem Keleş ile Osmaniye Kadirli Kaymakamı Yakup Güney Eskişehir Vali Yardımcılığına atandı. 

Öte yandan Eskişehir Vali Yardımcısı Salih Altun Amasya Vali Yardımcılığına, Eskişehir Vali Yardımcısı Kubilay Ant Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü Hukuk Müşavirliğine atandı.  

YAKUP GÜNEY KİMDİR? 

1978 yılında İstanbul'da doğdu. İlköğretimini İstanbul'da, Ortaöğrenimini Mersin Silifke'de, Lise öğrenimini ise İzmir'de tamamladı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun oldu. 2002 yılında girdiği Kaymakamlık mesleğinde Isparta Sütçüler ve Afyon Hocalar İlçelerinde Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu.
Kırşehir Akpınar ve Erzincan İliç İlçelerinde Kaymakam olarak, Adıyaman Vali Yardımcısı, Sivas Zara ve Zonguldak Devrek ve Sakarya Akyazı İlçelerinde Kaymakam olarak görev yaptı. 24.08.2023 tarihli ve 32289 sayılı Resmi Gazete Yayımlanan 2023/388 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Kadirli Kaymakamlığına atandı.  İngiltere'de Exeter Üniversitesinde Kamu Yönetimi alanında Yüksek Lisans yaptı. Yakup Güney evli ve iki çocuk babasıdır.

ADEM KELEŞ KİMDİR? 

1975 yılında Nevşehir'de doğdu. İlk ve orta öğrenimini aynı yerde tamamladı. 1998 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu.Maliye Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü'nde bir süre çalıştıktan sonra İçişleri Bakanlığı Zonguldak Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare mesleğine başladı. Kütahya-Çavdarhisar ve Denizli-Akköy Kaymakam Vekilliği yaptı. 87. dönem Kaymakamlık Kursu sonrasında sırasıyla; Boztepe ve Akçakent Kaymakamlığı, Erzincan Vali Yardımcılığı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nde Şube Müdürlüğü ve Ayancık ve Gölyaka Kaymakamlığı görevlerinde bulundu.

Kaynak: Şeyda Sontekin