9 Haziran 2024 Pazar günü Bulgaristan Parlamento seçimleri gerçekleşecek. Eskişehir’de yaşayan ve aynı zamanda Bulgaristan vatandaşı olan herkesi oy kullanmaya davet eden ERBALDER Başkanı Neziha Bilen, oy kullanmaya işleminin yapılacağı okullar hakkında bilgi paylaştı.

“SİYASİ GERGİNLİKTEN KURTULMAK İÇİN OY KULLANMALIYIZ”

Neziha Bilen açıklamasında şu ifadeleri kullandı:
“09 Haziran 2024 Pazar günü yapılacak olan Bulgaristan Parlamento seçimlerinde, Bulgaristan vatandaşı olan ve oy kullanma hakkı bulunan vatandaşlarımızı sandık başına davet ediyoruz. Bulgaristan'da, 9 Haziran'da eş zamanlı olarak düzenlenecek genel seçim ve Avrupa Parlamentosu (AP) seçimlerine 20'si parti ve 12'si koalisyon olmak üzere toplam 32 siyasi güç katılacak. Son 3 yıldır ülkede yaşanan siyasi gerginlik ve istikrarsızlıktan kurtulmak amacıyla duyarlılık gösterip, vatandaşlık görevimizi yerine getirelim.  Seçim günü, birlik ve beraberliğimizin sergilendiği gün, haklarımıza ve geleceğimize sahip çıkma günüdür!

“OYUNU KULLAN GELECEĞİNE SAHİP ÇIK”

Eskişehir Tepebaşı bölgesinde, ERBALDER olarak sorumluluğunu aldığımız ve görev yaptığımız 2 sandık açılacaktır. 1. Sandık: Şehit Teğmen Subutay Alkan İlköğretim Okulu. Adres: Şirintepe Mahallesi, Öncel Sokak No:2 Tepebaşı. 2. Sandık: Ahmet Olcay İlköğretim Okulu. Adres: Şirintepe Mahallesi, Metal Sokak No.2 Tepebaşı. Oyunu kullan, geleceğine sahip çık!” 
 

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi