Eskişehir'de yola çıkacaklar dikkat! Karayolları duyurdu bu yollar kapalı Eskişehir'de yola çıkacaklar dikkat! Karayolları duyurdu bu yollar kapalı

Diyanet Akademisi Eskişehir Dini İhtisas Merkezinde gerçekleştirilen seminere, Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Remzi Bircan, Hac ve Umre Eğitim Daire Başkanı Remziye Köroğlu, İl Müftüsü Bekir Gerek, Dini İhtisas Merkezi müdürü Mehmet Keleş ve kadın irşat ve din görevlileri katıldı.

Seminerin açılış konuşmasını yapan Bircan, hac ibadetinin önemine ve hac organizasyonunun sorumluluklarına değindi. Bircan, kafile görevlilerinin hacı adaylarına rehberlik etmek, onlara yardımcı olmak ve onların ibadetlerini kolaylaştırmak için görevlendirildiklerini belirtti. Bircan, kafile görevlilerinin hac ibadetinin hikmetini, felsefesini ve ruhunu anlamaları ve anlatmaları gerektiğini vurguladı.

Hac ve umre eğitim daire başkanı Köroğlu ise seminerin amacının, kafile görevlilerinin hac ibadeti ile ilgili bilgi, beceri ve tutumlarını geliştirmek olduğunu söyledi. Köroğlu, seminerde kafile görevlilerine hac ibadetinin tarihi, hukuki, kültürel ve sosyal boyutları, hac ibadetinin yapılışı, hac ibadetinin sağlık ve güvenlik yönleri, hac ibadetinin psikolojik ve manevi etkileri, hac ibadetinin iletişim ve rehberlik yönleri gibi konularda eğitim verileceğini kaydetti.

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi