Arabası olana yüzde 40 zam: Her yola çıkan ödemek zorunda Arabası olana yüzde 40 zam: Her yola çıkan ödemek zorunda

Tepebaşı Belediyesi tarafından hayata geçirilen Can Dostum projesi kapsamında düzenlenecek etkinlikle Doğal Yaşam Merkezi’nde tedavileri ve bakımları tamamlanan can dostlarımız sıcak bir yuvaya kavuşmak için vatandaşla buluşacak.

Tepebaşı Belediyesi sokak hayvanlarının yaşam şartlarını iyileştirebilmek adına örnek çalışmalar yapmaya devam ediyor.

Tepebaşı Belediyesi Doğal Yaşam Merkezi’ne getirilen tedavi ve bakımları tamamlanan can dostlarımız sıcak bir yuvanın özlemiyle yeni ailelerini bekliyor. Bu kapsamda ‘Satın alma sahiplen’ sloganı ile hayata geçirilen “Can Dostum” projesi kapsamında, Tepebaşı Belediyesi düzenlediği etkinlikler ile birçok can dostumuzu yeni ailelerine kavuşturdu.

“CAN DOSTUMUZA YUVA OLUR MUSUNUZ?”

Tepebaşı Belediyesi tarafından ‘Can Dostumuza Yuva Olur Musunuz?’ sloganı ile 13 Temmuz Cumartesi günü düzenlenecek etkinlikte de can dostlarımız vatandaşla buluşturulacak. 2 aylık, 3 aylık,2 yaş ve 3 yaş aralığında olan patili dostlarımız şehir merkezindeki etkinlik alanına getirilerek vatandaşlarla bir araya getirilecek.

İŞLEMLER AYNI GÜN YAPILACAK

Ayrıca etkinlik alanına getirilemeyecek ancak deneyimli bir dost sahiplenmek isteyen vatandaşlar için de yaşlarının ve cinsiyetlerinin yer aldığı fotoğraflar etkinlik alanında yer alacak. Can dostlarımızı sahiplenen vatandaşların işlemleri de aynı gün yapılacak.

AKTİVİTELER YAPILACAK

Atila Özer Karikatürlü Ev yanında 13 Temmuz Cumartesi günü saat 16.00’da gerçekleştirilecek etkinlikte Tepebaşı Rekreasyon Birimi tarafından da çeşitli aktiviteler gerçekleştirilecek. Ayrıca Eskişehir Fotoğrafçılar Topluluğu iş birliği ile barınaklardan sahiplendirilmenin artırılması, engelli hayvanların sahiplendirilmede öncelikli olması ve yasaklı ırklara karşı bilinçlendirilmesi amacıyla hazırlanan fotoğraf sergisi de alanda yer alacak. 

Sdf Eskişehir’de Sokak Hayvanları Yeni Ailelerine Kavuşacak

Kaynak: Bülten