TOGG'dan müthiş kampanya: Asgari ücretliye bu şekilde satılacak TOGG'dan müthiş kampanya: Asgari ücretliye bu şekilde satılacak

 Etkinliğe, İl Müdürü Hikmet Çelik'in yanı sıra Eskişehir Orman Bölge Müdürü Sayın İsmail Çetin ve Bölge Müdürlüğü yetkilileri ile kurum personeli katıldı.

İl Müdürü Hikmet Çelik, etkinlikte yaptığı konuşmada, bu yıl "Hepimizin Bir Dünyası Var" temasıyla kutlanan Türkiye Çevre Haftası kapsamında İlimizde çeşitli etkinlikler düzenlendiğini belirtti. Sıfır Atık Projesi kapsamında kaynağında ayrıştırılarak ekonomiye kazandırılan atıklar sayesinde önemli kazanımlar elde edildiğini vurgulayan Çelik, kesilmekten kurtarılan ağaçların sembolü olan fidanların toprakla buluştuğunu ifade etti.

Eskişehir'de Sıfır Atık Projesi'nin başarılı bir şekilde uygulandığını belirten İl Müdürü, 2023 yılı sonunda 263.018 ton atığın ekonomiye kazandırıldığını ve 2 milyondan fazla ağacın kesilmekten kurtarıldığını paylaştı.

Fidan dikimi etkinliğinde, İl Müdürü ve katılımcılar, Sıfır Atık Projesi kapsamında kaynağında ayrıştırılan ve ekonomiye kazandırılan atıkların sembolü olan fidanları toprağa dikti. 

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi