Emekliye büyük şok: Bu emekliler 8 bin liradan fazla alamayacak Emekliye büyük şok: Bu emekliler 8 bin liradan fazla alamayacak

Eskişehir’de 621 okulda 2 bin 357 sandık kurulacak ve 695 bin 985 seçmen sandık başına giderek oy kullanacak. Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için 2’si bağımsız, 19’u siyasi partiden 21 aday yarışacak. 

EN YÜKSEK KARARSIZ ESKİŞEHİR’DE

Son yıllarda sonucu en çok merak edilen seçime gidiyoruz. Sandığı sayılı günler kala Eskişehir seçmeni kararsız görünüyor. Kararsızların oranının yüzde 11’i bulduğu ifade ediliyor. Siyaseti yakından takip edenler “Önceki seçimlerde bitime bir hafta kala bu kadar kararsız yoktu” görüşünü dile getiriyor. Türkiye’de en yüksek kararsız seçmenin Eskişehir’de olduğu belirtiliyor.

EMEKLİYİ İKNA ÇABASI 

Bazı ölçümlerde karar veremeyen seçmenin yüzde 11’e kadar çıktığı gelen bilgiler arasında. AK Parti Adayı Nebi Hatipoğlu ve CHP Adayı Ayşe Ünlüce kalan sürede kararsız seçmeni etkilemeye çalışacak. Her iki aday da sayıları 150 bine yaklaşan (her beş seçmenden biri) emekliyi ikna etmeye çalışıyor. Hem AK Parti’nin hem de CHP’nin adayı, emekliler için destek, yardım ve sosyal vaatlerde bulunuyor.

Her iki adayın oyunu ‘bölecek’ adaylar ve partiler var. Öte yandan kritik denge nedeniyle Ünlüce ve Hatipoğlu hem kendi tabanlarını hem de oy gelmesi muhtemel tabanları büyük oranda konsolide etti.

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi