AB Türkiye için harekete geçti: Schengen vizesinde yeni dönem başlıyor AB Türkiye için harekete geçti: Schengen vizesinde yeni dönem başlıyor

Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğünden elde edilen bilgilere göre, 30 Mayıs Perşembe günü havanın, parçalı bulutlu ve sağanak yağışlı olacağı tahmin ediliyor.

30 MAYIS HAVA DURUMU

Eskişehir'de gün içerisinde ortama sıcaklığın 16 derece civarında olması bekleniyor. Günün en yüksek sıcaklığı 21 derece civarında, en düşük sıcaklığının ise 11 derece civarında olması bekleniyor. Kuzey ve batılı yönlerden hafif zaman zaman orta kuvvette esmesi beklenmektedir.

BÖLGE GENELİ HAVA DURUMU

Bölge genelinde havanın parçalı ve çok bulutluı; Perşembe öğle saatlerinden sonra Eskişehir il geneli, Bursa'nın doğusu, Bilecik ili Güney kesimleri ile Kütahya'nın iç ve doğu kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği, yağışların Eskişehir çevrelerinde yerel etkili olacağı tahmin edilmektedir.

YAĞIŞ UYARISI

Bahar ve yaz aylarında meydana gelen gök gürültülü sağanak yağışlar esnasında; yağış anında kuvvetli rüzgâr, kısa süreli kuvvetli yağış, yerel dolu yağışı ve yıldırım düşmesi gibi olumsuzluklar meydana gelebilmektedir. İlgililerin ve vatandaşların yağış anında dikkatli ve tedbirli olması önem arz etmektedir.

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi