Eskişehir’de dün akşam saatlerinde kuryelere karşı gerçekleştirilen saldırıda birçok kuryenin saldırıya uğradığı ve yaralandığı bildirildi. 

Selin Çelik
Eskişehir’de yaşanan kuryelere karşı saldırı olayına şahit olan kuryelerden biri eskisehir.net’e anlattı.  Kuryelerin çoğunun bugün çalışamadığını söyleyen kurye, bu sorunun derhal çözülmesi gerektiğini vurguladı. 
Olaya şahit olan kurye olayın başlangıcını, “Akşam saatlerinde Tutam Sokak’ta bir tekeli 15-20 kişilik bir grup yağmalamaya başlamış. Market sahibi olay yerinden geçen bir kuryeden yardım istiyor ve kurye polisi arıyor. Bunu fark eden grup ise kuryeye saldırıyor. O yoldan geçen başka bir kuryeyi de o sanıp tekrar saldırıyorlar” şeklinde dile getirdi. 
“Taş ve sopalarla saldırdılar”
Eskisehir.net'e konuşan kurye, 15-20 kişilik grubun kuryelere saldırırken taş, sopa, bıçak, sallama ve satır kullandığını söyledi. Kurye, şu ana kadar saldırgan grubun, bir kuryenin motoruna zarar verdiğini ve başka bir kuryeye ise taşla saldırarak kolunu kırıldıklarını açıkladı. Bu nedenle bütün kuryeler olarak bir araya geldiklerini ancak İl Emniyet Müdürlüğü Yardımcısı, polisler ve bekçilerin kendilerine olayı çözeceklerini söylemeler üzere evlere dağıldıklarını dile getirdi. 
“Canımız tehlikede”
“Zafer Mahallesi’ne sipariş götüren 3-4 kuryeye de taş sopa ve silahlarla saldırdılar. Kuryeler orada emniyete sığındılar. Gece yine başka kurye arkadaşlarımız taş yağmuruna tutuldu. Satırlar bıçaklarla arkadaşlarımızın üstüne yürüdüler. Arkadaşlarımız motorlarla zor kaçtıklarını söylediler.  Birçok arkadaşımız hala bu durumun devam ettiğini ve canlarının tehlikede olduğunu söyledi.” açıklamasında bulunan kurye, tüm kuryeler olarak gerekli yerlere şikâyetçi olduklarını dile getirdi. 
“Tek isteğimiz eve ekmek götürmek”
Kuryelerin tek isteğinin evlerine ekmek götürmek olduğunu söyleyen kişi, bu şartlar altında çalışmanın çok zor olduğunu ve ailelerinin endişe içinde olduğunu belirtti.