CHP Eskişehir İl Örgütü tarafından haftalık pazar toplantısı düzenledi. Hasan Polatkan Kültür Merkezi’nde gerçekleşen toplantıya CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, CHP Eskişehir Milletvekilleri Jale Nur Süllü, İbrahim Arslan, CHP Eskişehir İl Başkanı Talat Yalaz ve partililer katıldı.

“ESKİŞEHİR’DEN YAYILAN SOSYAL VE HALKÇI BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI ÜLKENİN DÖRT BİR YANINI SARDI”

Seçimlerde parti için ihtirasları partililerin kenara bıraktığını ve sahada kazanmak odaklı çalıştığını söyleyen Talat Yalaz, “31 Mart 2024 tarihinde yapılan yerel seçimleri hem Eskişehir’de hem de tüm Türkiye’de başarı ile geride bıraktık. Eskişehir’de nüfusun yüzde 96’sı halihazırda Cumhuriyet Halk Partili belediye başkanları tarafından yönetilmektedir. Bu başarıyı sizlerle birlikte başkanlarımız ve örgütümüz birlikte yarattı. Bu süreçte tüm aktör ve partililerimizin sürece aktif katılımı için yoğun bir çaba sarf ettik. Bunda da muvaffak olmanın haklı gururunu hepimiz yaşıyoruz. Küskünlükleri, eski parti içi mücadeleleri ve farklı ihtirasları partililerimiz bir kenara bırakarak; adaylarımızın etrafında kenetlendiler. Parti içi yapıcı dili hep kullandık ve genel başkanımızın da ifade ettiği gibi baba ocağımız olan partimizin örgütlü bütünlüğünü tüm şehre hissettirdik. Nerede gerekli isek oradaydık. Nerede olmamız gerekiyorsa orada bulunduk. Yılmadık yorulmadık ve hep birlikte başardık. Bu kadarla da kalmadık. Çevre şehirlerimiz kampanyalarında Eskişehir’i örnek gösterdiler. Eskişehir’den yayılan sosyal ve halkçı belediyecilik anlayışı ülkenin dört bir yanını sardı. Bu gurur ve başarı sizlere ait” diye konuştu. 

“PARTİMİZ GENEL SEÇİMLERDE HALKIMIZIN DERDİNE DERMAN OLACAK”

Genel seçimlerde CHP’nin halkın derdine derman olacağını ifade eden Yalaz, “Şimdi asıl işimiz yeni başlıyor. Sadece birçok büyükşehir ve illeri almakla kalmadık partimiz bugün Türkiye’nin birinci partisidir. Bunun üzerimize yüklediği coşku kadar sorumluluğun da farkındayız. Eskişehir’in caddeleri ve sokakları bizleri bekliyor. Bu seçimlerde halkımıza umut olan partimiz genel seçimlerde halkımızın derdine derman olacaktır. Değerli yoldaşlar hep birlikte, halkımızla birlikte iktidara yürüyoruz. Terimizin damladığı bir tek sokak bırakmayacağız ve mutlaka ama mutlaka kazanacağız. 31 Mart itibariyle yatağa aç giren çocukların, işten eve gelip bomboş bakışlarla çocuklarına bakan geçim derdinden yüzü gülmeyen babaların, çocuklarının geleceğini değil çocuklarının karınlarını nasıl doyuracağını düşünen anaların, sefalet ücretine mahkum edilen emeklilerin, insanca yaşaması çok görülen emekçilerin tek umudu Cumhuriyet Halk Partisidir ve bizler de bunun farkındayız ve gereğini yapacağız. Bir seçim biter bir seçim başlar. Bunu kazandık sonrakini de kazanacağız, kazanacağız, kazanacağız” şeklinde konuştu.

Kaynak: Meltem Karakaş