Okullarda yeni tehlike! Kanlı Para krizinden sonra bazı öğrenciler bunu yapıyor Okullarda yeni tehlike! Kanlı Para krizinden sonra bazı öğrenciler bunu yapıyor

Hz. Mevlâna Yılı münasebetiyle Anna Lindh Vakfı Türkiye Ağı Koordinatörlüğü öncülüğünde tertiplenen sergi, Odunpazarı’nda bulunan Eskişehir Mevlevihanesi Semahanesi, Kurşunlu Külliyesi’nde açılan sergi beğeni topladı. Sergiyi gezen davetliler sergiyi beğendi.


Anadolu Üniversitesi İBF Öğretim Üyesi Prof. Dr. Necdet Sağlam serginin açılışında yaptığı açıklamada, ‘’Sanatın Mevlâna Aşkı 2023 Akdeniz’in her iki kıyısındaki toplumların ve insanların, birbirlerine yakınlaşması ve ortak projeler gerçekleştirmesi amacıyla kurulmuştur. Avrupa-Akdeniz İşbirliği’nin 42 ülke Dışişleri Bakanlıklarınca kurulan Anna Lindh Vakfı, bölgenin ortak geleceği için sivil toplum desteklemekte, Akdeniz’de iş birliğini geliştirmek amacıyla insanları bir araya getirmektedir. Vakıf, Türkiye Ulusal Ağ başkanlığı olarak, Eskişehir’de ulusal ağ toplantısı yapılmış ve 2023 HZ. Mevlâna yılı etkinlikleri kapsamında ‘Sanatın Mevlâna Aşkı 2023’ sergisi düzenlenmiştir. Selçuk Üniversitesi, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, Moda Tasarımı Bölümü Öğretim Üyesi Nurhan Özkan Kuş ve bölüm öğretim elemanları tarafından merhum Miyase Çağdaş anısına düzenlenen ‘Sanatın Mevlâna Aşkı 2023’ sergisi Kurşunlu Külliyesi Eskişehir Mevlevihanesi Semahanesinde yapıldı. Sergide Mevlâna Müzesi’nde bulunan Mevlâna’ya atfedilen 6 giysi rekonstrüksiyonu yer almaktadır. Ayrıca Mevlâna’ya atfedilen giysilerden esinlenerek tasarlanan Mevlâna temalı 1 çocuk, 3 kadın ve 3 erkek elbisesi sergide sunulmuştur’’ dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı