Yenikent Kapalı Pazar Yeri ve Kültür Merkezi’ne 100. Yıl Kültür Merkezi adı verildi

Odunpazarı Belediyesi, Yenikent Mahallesi’nde yapımı devam eden Kapalı Pazar Yeri ve Kültür Merkezi’ne Cumhuriyet’in 100. yılına özel, “Odunpazarı Belediyesi 100. Yıl Kültür Merkezi” adını verdi.

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un vizyon projeleri arasında yer alan Yenikent Kapalı Pazar Yeri ve Kültür Merkezi çalışmaları devam ediyor. 6 Aralık’ta gerçekleşen Odunpazarı Belediyesi Meclis Toplantısında, meclis üyelerinin oy birliği ile Yenikent Kapalı Pazar Yeri ve Kültür Merkezi’nin adı Cumhuriyet’in 100. yılına özel olarak “Odunpazarı Belediyesi 100. Yıl Kültür Merkezi” olarak değiştirildi.

Mülkiyeti Odunpazarı Belediyesi’ne ait arazi üzerine pazar yerini de içeren, belediye hizmet birimleri, sosyal ve kültürel tesisleri de barındıran bir kompleks yapılıyor. 6 kattan oluşan Odunpazarı Belediyesi 100. Yıl Kültür Merkezi’nin -2. katında otopark, -1. katında kültür merkezinin girişi, zemin katında 144 stantlık pazaryeri, 1. katında 135 kişilik seminer salonu ve 705 m2’lik düğün salonu, 3. katında ise sosyal tesis alanı bulunacak.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan yetkililer, Odunpazarı Belediyesi 100. Yıl Kültür Merkezi çalışmalarının mümkün olan en kısa sürede tamamlanarak hizmete açılacağını söyledi.

Kaynak: Bülten