Tulpar Park Binicilik Kulübü'nde gerçekleşen etkinlikte, koruyucu aileler ve çocuklar, Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Ayşen Gürcan, Vali Yardımcısı Ali Çetin ve eşi, İl Müdürü Orhan Bayrak ile kuruluş idarecileri ve personelleri bir araya geldi.

Koruyucu Ailelerin Değerli Katkıları

Koruyucu ailelerin önemine değinen Koruyucu Anne Neslihan Aras, yaptığı konuşmada duygularını paylaştı. Aras, "Koruyucu aile olmanın önemini, maneviyatını, çocuklarımızın bizlerin yanında büyümesinin onların hayatına nasıl etkiler yarattığını en iyi biz biliyoruz. Çocuklarımız, bizim sevgimizle iyileşiyor ve uçmayı öğreniyor. Kızım bir gün bana 'Anne biz senin karnından değil kalbinden doğduk' dedi. Bu, hepimiz için çok duygusal bir andı ve koruyucu aile olmanın anlamını en güzel şekilde özetledi," ifadelerini kullandı.

İl Müdürü Orhan Bayrak’ın Konuşması

İl Müdürü Orhan Bayrak, konuşmasında koruyucu ailelerin çocuklara sağladığı destek ve sevginin önemine vurgu yaptı. Bayrak, "Koruyucu aileler olarak sizler, sadece bir çocuğa yuva açmakla kalmıyor, aynı zamanda onun dünyasını aydınlatıyor ve geleceğine yeni bir yön veriyorsunuz. Sizlerin emeği ve sevgisi, çocuklarımızın hayatlarında silinmez izler bırakıyor. Sizler sayesinde, daha güçlü, daha umutlu ve daha sevgi dolu bir toplum inşa ediyoruz," dedi.

Milletvekili Ayşen Gürcan’ın Mesajı

Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Ayşen Gürcan, koruyucu ailelerin çocuklara sağladığı sıcak yuvanın önemini belirterek, "Koruyucu aile olmayı seçerek çocuklarımıza sıcak bir yuvanın huzurunu sağlayan anne ve babalara yürekten teşekkür ediyor, yavrularımızı sevgiyle kucaklıyorum. Bugün ülkemiz genelinde 10 bini aşkın evladımız koruyucu anne, babalarının yanında. Devlet korumasında koruyucu ailesini bekleyen daha pek çok çocuğumuz var. Bu vesileyle, herkesi koruyucu aile olarak kimsesiz bir yavrumuzun elinden tutmaya davet ediyorum," ifadelerini kullandı.

Editör: Emre Kaymal