Satılan en ucuz sıfır araçların güncel listesi: İşte düşük fiyatla şaşırtan modeller Satılan en ucuz sıfır araçların güncel listesi: İşte düşük fiyatla şaşırtan modeller

Söz konusu dağıtım törenine Sarıcakaya Kaymakamı Tarık Orhan, Sarıcakaya Belediye Başkanı Ahmet Dönmez, Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürü Ender Muhammed Gümüş, Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Nizamettin Çetiner, Sarıcakaya İlçe Tarım ve Orman Müdürü Haydar İpek,  teknik personel ve çiftçiler katılım sağladı.

Proje kapsamında üreticilere, Entegre Mücadele, ilkyardım, hijyen ve işçi sağlığı ve güvenliği eğitimleri verildi. Ayrıca, proje bütçesinden temin edilen malzemeler ilgili çiftçilere ayni destek olarak  verildi. Destek verilen bu malzemeler arasında boş ilaç ambalajları için çöp konteynerleri, kaza ve acil durumlar için ilkyardım setleri, zirai mücadele ilaç depoları için yangın söndürücüler, koruyucu kıyafetler (Değişebilir filtreli gaz maskesi, tulum, kimyasal koruyucu eldiven) ve tehlike ve uyarı levhaları yer aldı.

Kaynak: Bülten