Eskişehir İŞKUR İl Müdürlüğü, işgücü piyasasındaki güncel durumu değerlendirmek ve işverenlerin istihdam beklentilerini belirlemek amacıyla İşgücü Piyasası Araştırması'nı (İPA) başlatmıştı. 15 Nisan'da başlayan ve Eskişehir'de bulunan 1219 firmayı kapsayan bu araştırma, 17 Mayıs 2024 tarihinde tamamlanacak.

İŞKUR İl Müdürlüğü İşveren Danışmanları tarafından yürütülen İPA, işgücü piyasasındaki mevcut durumu analiz etmeyi, işverenlerin istihdam planları ve beklentilerini belirlemeyi hedefliyor. Araştırma kapsamında, Eskişehir'de faaliyet gösteren 1219 firma ile görüşmeler yapılarak istihdam trendleri, işgücü ihtiyacı ve istihdam beklentileri gibi konular ele alınıyor.

Yapılan açıklamada, "İl Müdürlüğümüz İşveren Danışmanlarımız tarafından 15 Nisan’da başlatılan ve ilimizde bulunan 1219 firmayı kapsayan İşgücü Piyasası Araştırması(İPA) 17.05.2024 tarihinde tamamlanacaktır.

Araştırma kapsamında iş yerlerinin yapısal özellikleri, çalışan sayıları, açık işleri, istihdam beklentileri, temininde güçlük çektikleri meslekler ve geleceğin meslekleri ile dijital ve yeşil dönüşüm çerçevesinde verilerin derlenmesi hedeflenmektedir." denildi.

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi