Eskişehir Milletvekili Adayına silahlı saldırı Eskişehir Milletvekili Adayına silahlı saldırı

Eskişehir Çevre Yolu, şehir içinde kaldığı için soruna neden oluyor. Organize Sanayi’ye gidiş ve dönüşler her geçen gün daha büyük problem yaratıyor. Yeni çevre yolları yıllardır gündemde fakat henüz somut adım atılmadı.
Çevre Yolu adeta bulvar haline geldi. Haftada iki üç kez kazanın meydana geldiği yolda, trafik dakikalarca tıkanıyor. Hem zaman hem işgücü hem de akaryakıt kaybına neden oluyor. Defalarca gündeme getirilmesine rağmen yeni çevre yolları yapılmadı.
Söz konusu soruna bir tepki de İş Adamı Onur Sürmeli’den geldi. KYK Yapı Kimyasalları Yönetim Kurulu Başkanı Sürmeli, fotoğraf da eklediği paylaşımına “Bu sorun partiler üstü olmalı. Siyasetçiler bir araya gelmeli, işçinin ve sanayicinin sorununa kulak vermeli. Emek ve iş gücü kaybı önlenmeli… Ülke sanayisinin çarkları dönsün diye… Kimisinin elleri karalar içerisinde kimilerinin yüzleri… Her gün yüzbinlerce insan Eskişehir Organize Sanayi Bölgesine halkına hizmet etmek, ürün üretmek için yollarda. Eskişehir’in kanayan yarası çevre yolu sorunu bir an evvel çözülmeli” notunu ekledi.

Kaynak: Eskişehir.net Haber Merkezi