Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğünden elde edilen bilgilere göre, 21 Haziran Cuma günü havanın, güneşli  geçeceği tahmin ediliyor.

21  HAZİRAN HAVA DURUMU

Eskişehir'de gün içerisinde ortama sıcaklığın 27 derece civarında olması bekleniyor. Günün en yüksek sıcaklığı 35 derece civarında, en düşük sıcaklığının ise 16 derece civarında olması bekleniyor. 

Raporda hava sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği ve önemli bir değişiklik beklenmediği bildirildi. Meteoroloji, rüzgârların ise kuzey ve doğulu yönlerden 30 ila 50 saatte kilometre hızla hafif ve orta kuvvette, öğle saatlerinden itibaren zaman zaman kuvvetlice, eseceği tahmin edildiğini aktardı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 3.Bölge Müdürlüğü, günün en yüksek hava sıcaklıklarının bazı merkezlerimizde 35 derece ve üzerine çıkacağı tahmin edildiğinden ilgililerin ve vatandaşların yüksek sıcaklıkla ilgili oluşması muhtemel risklere karşı dikkatli ve tedbirli olması gerektiği yönüdne uyarıda bulundu.

Raporda Eskişehir'in en sıcak ilçesi 40 derece ile Sarıcakaya olurken merkez ilçelerinden Odunpazarı'nda hava sıcaklığı 33, Tepebaşı'nda ise 34 derece olacağı tahmin ediliyor.

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi