Tepebaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, "Harezmi Eğitim Modeli"ni uygulayan Dumlupınar İlkokulu'na saha ziyareti gerçekleştirdi. Ziyaret kapsamında, okulun uyguladığı eğitim modeli, öğrenci başarısı, öğretim yöntemleri ve okulun genel işleyişi incelendi.

Saha ziyaretini, Bakan Müşaviri Beyza Kurt, Bilim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Şirin Karadeniz, Harezmi çalışma ekibi üyeleri Araştırma ve Geliştirme Dairesinde görevli Ayten Anık ve İlknur Usta Öztürk gerçekleştirdi. 

Ziyaret sırasında, öğrencilerin derslerdeki aktif katılımı, öğretmenlerin kullandığı yenilikçi öğretim yöntemleri ve öğrenci başarısının değerlendirilmesi gibi konular ele alındı. Ayrıca, öğrencilerin sosyal ve kültürel etkinliklere katılımı ile okul ve aile işbirliği hakkında da değerlendirmeler yapıldı.

Tepebaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün Dumlupınar İlkokulu'na gerçekleştirdiği saha ziyareti, ilçe genelinde eğitim kalitesini artırmak ve başarılı eğitim modellerini yaygınlaştırmak adına atılan önemli adımlardan birini temsil etti.

Tepebaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü mesajında:"Bakanlığımızın "Harezmi Eğitim Modeli"ni  uygulayan Eskişehir'deki pilot okul olan Dumlupınar İlkokulumuza, Bakan Müşaviri Beyza Kurt, Bilim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Şirin Karadeniz, Harezmi çalışma ekibi üyeleri Araştırma ve Geliştirme Dairesinde görevli Ayten Anık ve İlknur Usta Öztürk saha ziyareti gerçekleştirmiştir. Tepebaşı İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Faideci'nin da katıldığı ziyarette, Harezmi Eğitim Modelini uygulayan okul yöneticileri ve öğretmenlerle görüş alışverişinde bulunulmuş, uygulamalar izlenmiş ve değerlendirilmiştir.
Tebrik eder, başarılar dileriz."

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi