Sigara zammı bu kez el yakacak: Philip Morris sigara grubu 5 Temmuz güncel fiyat listesi Sigara zammı bu kez el yakacak: Philip Morris sigara grubu 5 Temmuz güncel fiyat listesi

Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğü, doğum sonrası dönemde anneler ve yenidoğanların sağlık sorunlarını erken tespit etmek amacıyla kanıta dayalı bir önleme stratejisi olarak ev ziyaretleri gerçekleştirdiğini duyurdu. Müdürlük tarafından başlatılan "Anne ve Bebekler Ebeleriyle Buluşuyor Projesi" kapsamında, hastanelere bağlı gebe okullarına katılan ve doğumlarını hastanelerde gerçekleştiren anne adaylarına yönelik ev ziyaretleri düzenleniyor.

Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğü ziyaretler hakkında; "Ev ziyaretleri, doğum sonu dönemde annelerde kanama, enfeksiyon, depresyon gibi sağlık sorunları ile yenidoğanlarda emme problemleri, yenidoğan sarılığı gibi pek çok sorunda etkili olan kanıta dayalı bir önleme stratejisidir. Doğum sonu dönemde gerek annenin gerekse bebeğin ilk günlerdeki izlemi anne-bebek sağlığının korunması açısından çok önemlidir. Müdürlüğümüz tarafından başlatılan “Anne ve Bebekler Ebeleriyle Buluşuyor Projesi” kapsamında; Müdürlüğümüze bağlı hastanelerimizin gebe okullarına katılım sağlayarak doğumlarını hastanelerimizde yapan anne adaylarına yönelik doğum sonu dönemde evde ebe ziyaretleri geçekleştirilmekte, anneler ve bebekler doğal yaşam ortamlarında değerlendirilerek, olası sorunların erken dönemde tespit edilmesi ve çözüme kavuşturulması hedeflenmektedir. Projemiz doğrultusunda evde lohusa ziyaretlerimiz 01.07.2024 tarihi itibariyle başlamış olup Eskişehir Şehir Hastanesi gebe okuluna katılım sağlamış ve doğumunu burada yapmış olan 3 annemize ev ziyareti gerçekleştirilmiştir" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi