Eskişehir’de ‘uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti’ suçundan yargılanan 3 sanıktan 2’si toplamda 39 yıl hapis ve 78 bin TL adli para cezasına çarptırılırken, 1 sanık hakkında ise beraat kararı verildi.
Eskişehir 3. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın karar celsesinde tutuklu sanık Ferdi A. mahkeme salonunda hazır edildi. Tutuksuz yargılanan sanıklar Ahmet D. ile Alim S. duruşmaya katılmadı. Duruşmaya sanık avukatları katıldı. Esas hakkındaki mütalaasını açıklayan iddia makamı, sanıkların ‘uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti suçundan cezalandırılmalarını talep etti.
Karardan önce son sözleri sorulan sanık Ferdi A., “Çok pişmanım. Benim çocuklarım var. Beraatimi ve tahliyemi talep ederim” dedi.
Mahkeme heyeti, sanık Ferdi A. hakkında ‘uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti’ suçundan 22 yıl 6 ay hapis ve 45 bin TL adli para cezasına hükmetti. Aynı suçtan yargılanan Alim S. 16 yıl 6 ay hapis ve 33 bin TL adli para cezasına çarptırıldı. Sanık Ahmet D. hakkında ise beraat kararı verildi.