Eskişehir Ülkü Ocakları Fırat Çakıroğlu'nu andı

Eskişehir Ülkü Ocakları, Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun ölümünün yedinci yıl dönümü vesilesiyle ‘Ey yılları heba olan genç’ adlı anma programı düzenledi.

ESKİŞEHİR 20.02.2022, 16:39
Eskişehir Ülkü Ocakları Fırat Çakıroğlu'nu andı
banner11
banner223

Program Taşbaşı Kültür Merkezi Kırmızı Salonda düzenlendi. Programa MHP Eskişehir Milletvekili Metin Nurullah Sazak, Eskişehir Ülkü Ocakları Başkanı Kazım Aksoy ve yönetim kurulu, MHP Eskişehir İl Başkanı İsmail Candemir, Çifteler Belediye Başkanı Kadir Bıyık, MHP Odunpazarı ve Tepebaşı ilçe başkanları, Odunpazarı, Tepebaşı ve Yunusemre Ülkü Ocağı başkanları, taşra ocak başkanları, il, ilçe yönetim kurulu üyeleri, MHP Tepebaşı meclis üyesi Eyyüp Yılmaz, MHP İl Başkan yardımcısı Melek Öngül, MHP il sekreteri Tuğba Önce, kadın kolları üyeleri, Türk-Enerji Sen Batı Anadolu Şube Başkanı Sayın İsmail Fıçıcı, Türk Diyanet vakıf Sen şube başkanı Hüseyin Poyraz, Esazder başkanı Cavid Aydın, MHP taşra /ilçe başkanları, Asena Birim başkanı İlknur Şenyurt, yönetimi, Üniversite teşkilatı, orta öğretim birimi, STK başkanları, dernek başkanları, teşkilat üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Program öncesi Fırat Yılmaz Çakıroğlu anısına fotoğraf sergisi açıldı. Sunuculuğunu Asena biriminden Ahsen Çetinkaya Hanım’ın yaptığı program, Çarşı Camii imam hatibi Halim Özdemir’in Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Eskişehir Ülkü Ocakları Başkanı Kazım Aksoy’un açılış konuşması ile devam etti. Devamında Asena Birim Başkanı İlknur Şenyurt’un öncülüğünde, Asena birimi, Tayfun Köylü ve orta öğretim biriminin katkıları ile devam etti. Bağlama sanatçısı Emre Güleç’in biribirinden güzel türküleri ile devam eden programda 11 yaşındaki Fatih Şenyurt’un ‘Yele yazdım ülkümü’ şiiri beğeni topladı. 

Programın son kısmında, Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun ailesinin, kız arkadaşının, arkadaşlarının hazırlamış olduğu video ve ülkü şehitlerin anıldığı video izlendi. Emre Güleç ve İlknur Şenyurt’un Mağusa limanı büyük beğeni topladı. 'Oy gardaşım' adlı türkü koro halinde seslendirildi. Program sonunda ise bütün şehitler için dua edildi.

Yorumlar (0)
14
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@