Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğünden 'koronavirüs' açıklaması

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Uğur Bilge, Çin’de bugüne kadar 2 binden fazla insanın ölümüne neden olan koronavirüs hastalığının Eskişehir’de de tespit edildiği iddiasıyla ilgili açıklama yaptı.

banner162
Eskişehir 26.02.2020, 15:02 26.02.2020, 18:36
Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğünden  'koronavirüs' açıklaması
banner11

Müdür Doç. Dr. Bilge, yaptığı açıklamada, Eskişehir Şehir Hastanesinde koronavirüs olma ihtimali üzerinde durulan ve kontrolleri yapılan bir kişinin, yapılan detaylı tetkiklerin ardından hastalığa rastlanılmadığını belirtti.

banner34
Türkiye olarak koronavirüs ile ilgili üst düzey tedbirlerin sürdüğünü kaydeden Bilge, “Vatandaşlarımızın panik yapmasına gerek yok. Rutin olarak zaten bu tarz tetkikleri birçok hasta üstünde yaptık, yapıyoruz. Ateşi olan ve virüsün olma ihtimalini taşıyan özellikteki gözlemlemelerimiz doğrultusunda ‘acaba’ sorusunu kendimize sorarak gerekli çalışmamızı gerçekleştiriyoruz.” ifadelerini kullandı.

Böyle bir hastamız yok
Müdür Doç. Dr. Bilge: “Eskişehir’de böyle bir hastalık tespiti yok. Türkiye genelinde de yok. Sağlık Bakanlığımız zaten gerekli tüm önlemleri aldı. Medyanın kamuyu yanlış bilgilendirmemesi lazım. Yanlış haber vatandaşları paniğe sevk eder. Bugün komşu ülke İran’da da bu virüs tespit edildi. Yapılması gerekenleri yapmalı, sağlığımıza dikkat etmeliyiz. Ellerimizin düzenli yıkanması, sağlıklı beslenme, direncimizi güçlü tutma konusunda bilinçlenmeliyiz. Okullarımızın, işyerlerimizin, evimizin genel temizliğine dikkat etmeliyiz. Vatandaşlarımızın şikâyetleri doğrultusunda, en ufak şüphe dahi olsa gerekli önlemimizi alıyoruz. Çıkan haberde bir hastanın olduğu ve gözlem altında tutulduğu yazılmış. Böyle bir hastamız yok."

Yorumlar (0)
-2°
kar yağışlı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@