BİM’de kuyruk gören şaşırmasın: 24 saat sonra başlıyor BİM’de kuyruk gören şaşırmasın: 24 saat sonra başlıyor

Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğünden elde edilen bilgilere göre, 9 Temmuz Salı günü havanın, az bulutlu ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

9 TEMMUZ HAVA DURUMU

Eskişehir'de gün içerisinde ortalama sıcaklığın 25 derece civarında olması bekleniyor. Günün en yüksek sıcaklığı 31 derece civarında, en düşük sıcaklığının ise 18 derece civarında olması bekleniyor. 

BÖLGE GENELİ HAVA DURUMU

Bölge genelinin parçalı ve az bulutlu, öğle saatlerinden sonra Eskişehir ve Bilecik çevreleri ile Bursa'nın doğu kesimleri ve Kütahya'nın kuzeydoğu kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir.

Kuzeyli yönlerden hafif ve orta kuvvette, öğle saatlerinden sonra yer yer kuvvetli (30-60 km/saat) eseceği tahmin edilmektedir.

YÜKSEK SICAKLIK UYARISI

Bazı merkezlerimizde gün içerisindeki en yüksek sıcaklıkların 35 derece ve üzerinde olacağı tahmin edildiğinden, yüksek sıcaklıkların neden olabileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması önem arz etmektedir.

YAĞIŞ UYARISI 

Yerel gök gürültülü sağanak yağışların beklendiği yerlerde yağış anında kuvvetli rüzgâr, kısa süreli kuvvetli yağış, dolu yağışı ve yıldırım gibi olumsuzluklar meydana gelebilir. İlgililerin ve vatandaşların yağış anında dikkatli ve tedbirli olması önem arz etmektedir.

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi