Kursiyerlerden Odunpazarı Belediyesi'ne çağrı Kursiyerlerden Odunpazarı Belediyesi'ne çağrı

Serkan Ortatepe açıklamalarında şu ifadelere yer verdi;

“Geçtiğimiz günlerde emekli maaşlarına zam geldiği açıklandı. Ancak en düşük emekli maaşının kaç para olduğuna dair resmi bir açıklama bulunmuyor. 12 bin 500 TL diyen var, hayır kök maaş nedeniyle daha az olacak diyen var. Kök maaşı düşükse yine 10 bin lira alacaklar diyen var. Bu konuda çok büyük soru işaretleri var. Emekliler yeni maaşını öğrenmek istiyor. Sokakta bakan Mehmet Şimşek’in en düşük emekli maaşının artırılmasına karşı olduğu bile konuşuluyor. 

Asgari ücretle çalışanlar bile bu ücret yetmiyor zam istiyoruz diye yakınırken en düşük emekli maaşının belli olmaması insafsızlıktır. Ülke gündemi olarak son günlerde çok fazla futbola yoğunlaştığımız için bu konular hiç konuşulmadı. Basit ve net bir soru soruyoruz. En düşük emekli maaşı ne kadar oldu. İktidarı yönetenler bu konunun konuşulmaması için elinden geleni yaparken muhalefet partileri neden sessiz kalıyor. 16 milyon emeklinin seçimin kaderini nasıl etkilediğini daha 3 ay önce görmediniz mi. 

Bu insanlar açlığa mahkum ediliyor. Emekliler şu an et yiyemiyor. Emekliler artık ucuza bakliyat alabilmek istiyor. Emekliler artık gün yüzü görmek istiyor. Emeklilerin haklarını savunun. AK Parti’nin acilen kasayı dolduracak ve emeklilere istediğini verebilecek politikalar geliştirmesi lazım.

Pazarlarda, marketlerde ürünlere zam yağarken emekli maaşlarına zam gelmiyor. Defalarca söyledik yine söylüyoruz. Asgari ücret en az 22 bin TL olarak, en düşük emekli maaşı da 18 bin TL olarak belirlenmelidir.”

Kaynak: Bülten