Ülkenin birçok bölgesi aşırı sıcaklarla mücadele ederken, güney ve doğu bölgelerinde sağanak yağış ve kuvvetli rüzgarlar etkili olacak. Meteoroloji, Eskişehir dahil yurt genelinde etkili olacak yağışları listeledi.

 Kuzeyli yönlerden hafif ve orta kuvvette, bu akşam saatlerinde Bursa çevrelerinde, yarın öğle saatlerinden sonra ise Eskişehir ve Kütahya çevrelerinde kuvvetli eseceği tahmin edilmektedir.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), yeni haftanın hava durumu tahmin haritasını yayımladı. Haritaya göre, mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının Çarşamba günü biraz azalacağı, ancak yine de mevsim normalleri üzerinde kalmaya devam edeceği tahmin ediliyor.

Pazartesi (24.06.2024): Yurt genelinde açık ve az bulutlu hava hakim olacak. Sıcaklıklar özellikle güney ve batı bölgelerinde yüksek seyredecek.

Salı (25.06.2024): Batı bölgelerinde gök gürültülü sağanak yağış beklenirken, diğer bölgelerde az bulutlu ve açık hava etkili olacak.

Çarşamba (26.06.2024): Yağışlar batıdan doğuya doğru ilerleyecek ve özellikle kuzeybatı bölgelerde etkili olacak. Sıcaklıklarda azalma bekleniyor.

Perşembe (27.06.2024): Doğu ve güneydoğu bölgelerinde sağanak yağış ve kuvvetli rüzgar etkili olacak. İç bölgelerde ise parçalı bulutlu hava hakim olacak.

Cuma (28.06.2024): Yurt genelinde parçalı bulutlu ve açık hava bekleniyor. Batı bölgelerinde hafif yağış geçişleri görülebilir.

Cumartesi (29.06.2024): Batı bölgelerde kuvvetli sağanak yağış bekleniyor. İç ve doğu bölgelerde ise parçalı bulutlu ve açık hava hakim olacak.

Pazar (30.06.2024): Yurt genelinde yağışlar devam edecek. Özellikle batı ve kuzey bölgelerde sağanak yağışlar etkili olacak.

Vatandaşların özellikle sağanak yağış ve kuvvetli rüzgar beklenen bölgelerde dikkatli olmaları ve MGM'nin uyarılarını takip etmeleri önemle tavsiye ediliyor.

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi