Ayşe Ünlüce eczaneleri ziyaret etti Ayşe Ünlüce eczaneleri ziyaret etti

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Faruk Yelkenci'nin Eskişehir Öğretmen Akademileri Projesi kapsamında Anadolu Üniversitesi-Öğrenci Merkezi Yunus Emre Salonunda "Türkiye Yüzyılında Öğretmen" konulu verdiği ilk ders programına Vali Yardımcısı Salih Altun, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sinan Aydın, Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Erkan Dinç, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Şerife Yücesoy Özkan, İl - İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü idarecileri, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Millî Eğitim Bakanlığı öncülüğünde hayata geçirilen ve Eskişehir İl Millî Eğitim Müdürlüğünce yürütülecek olan Eskişehir Öğretmen Akademileri Projesi ile öğretmenlerin, eğitim ve öğretimde kullanılan yeni yaklaşım, yöntem ve teknikler konusunda bilgilendirilmesi, yeni teknolojilerin ve teknolojik ortamların kullanımına yönelik becerilerinin geliştirilmesi, mesleki bilgi ve becerilerine yönelik yeterliklerinin artırılması, kültürel ve sanatsal etkinlikler yoluyla kişisel gelişimlerinin desteklenmesi amaçlanmaktadır.

Eskişehir Öğretmen Akademilerinde; kültür ve edebiyat, sanat, bilim, iletişim ve eğitim yöneticileri başlığında 5 akademi bulunmaktadır. Öğretmenlerimizin gönüllülük esasına göre katılım sağlayacakları bu akademilerde yer alan atölyelerde, öğretmenlerimiz, alanlarında uzman kişilerden eğitim alma fırsatı yakalayacaklardır.

Kaynak: Bülten