Eskişehir Teknik Üniversitesi’nde (ESTÜ) baharın gelişini kutlamak ve dönem sonu sınavları öncesinde öğrencilerin moral ve motivasyonlarını artırmak için düzenlenen Bahar Şenliği’nin son gününde uçurtma festivali düzenlendi.

Herkesin katılımına açık olan etkinliğe vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Yoğun katılım ile gerçekleşen uçurtma etkinliğine Eskişehirlilerin yanı sıra şehir dışından da katılımların olduğu gözlemlendi. Keyifli ve ve renkli dakikaların yaşandığı etkinlikte 7’den 70’e herkes gökyüzünde rengârenk uçurtmalarını uçurdu. Uçurtma etkinliğinin yanı sıra müzik eşliğinde çeşitli yarışmalar ve dans gösterileri de yapıldı.

Katılımcılar arasında yer alan Milletvekili Ayşen Gürcan, şenlik alanında vatandaşlarla bir araya gelerek etkinliğin renkli ve neşeli havasına ortak oldu. 
Etkinliğin ardından sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yapan Gürcan;

"ŞEHRİMİZİN SEMALARI RENKLENDİ..."

‘’Eskişehir Teknik Üniversitesi’nin düzenlediği Uçurtma Şenliği’nde hemşehrilerimiz ile birlikte onlarca uçurtma şehrimizin semalarını renklendirdi. Şehrimizde baharın gelişini rengarenk uçurtmalarla kutlayan Eskişehir Teknik Üniversite’sine teşekkür ediyorum.’’ dedi.

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi