Erdoğan göreve başlama töreni'ne katıldı Erdoğan göreve başlama töreni'ne katıldı

Bize ulaşan şikayet metni şu şekilde:
Eskişehir otobüs şoförleri, yıkama personeli, gece şoförleri, hareket personeli, güvenlik görevlisi, biletçiler ve vatmanlar...
Büyükşehir Belediyesi Estram'a ne oluyor? İsçilerden ne bekliyor artık? Neden yaşam refah hakkımızı vermiyor? Eksik personel ve arızalı araçlar ile 8+4 saat çalışan isçisine değer vermiyor. Yapamıyorsa kayyum atansın. Yetişmeyen hatlar, ödenen cezalar, bir trafik kazası ile milyonluk borca mahkum kalanlar. Sosyal medya ile yolcu şikâyetleri isçilere yazılan tutanaklar disiplin cezaları, bakımsız arabalar, düzensiz yönetim… İki aydır Demiryol-İş Sendikası ile imzalanmayan sözleşme... Yalan olan banka promosyonu... 600 personelden geri kalan 500 kişi. Yeni giren 1 ay ile 6 ay arası çalışıyor bırakıyor. EYT’den emekli olan kendini kurtaran 200’den fazla personel emekli olup ayrıldı. Maaş 9180 lira 1 yevmiye sendika kesintisi 1 yevmiye kaza dernek ücreti ile zaten asgari ücret altında riskli bir iş yapıyoruz. Eksik olan personel ile sürekli hafta tatili mesai kalma ve ek 4 saat çalışma cabası.
Üç ayda bir 25 gün yevmiye ikramiyesi günlük 40 lira yemek parası 150 Lira ayakkabı çeki ile bu is dönmez kendinize gelin. Günlük meşrubat içecek ve yiyecek giderimiz 50 lirayı geçiyor.
Çoğu zaman yemeğimizi kırmızı ışıkta yiyoruz. Tuvalet yüzünden hasta olacağız. Yazın çalışmayan klima. Kışın ısıtmayan kaloriferler ile sizin 40 dakika yolculuk yaptığınız araçlarla biz 8 saat ve fazlası ile çile çekiyoruz. Allah rızası için ve lütfen sizi evinize işinize sevdiklerinize güvenli bir şekilde götüren bay bayan şoför arkadaşların sizden bir ricası var. Evine ailesine çocuklarına ekmek götüren ev geçindiren. Birçok efendi profesyonel, saygılı, ahlaklı şoför abileriniz ablalarınız var. Bizlere sahip çıkın lütfen bizi…”

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi