Eskişehir’e Gıda Bankası geliyor Eskişehir’e Gıda Bankası geliyor

Eskişehir Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Koruyucu Aile Birimi'nde görevli uzman personel tarafından düzenlenen koruyucu aile tanıtım ve bilgilendirme sunumu, Eskişehir Adliyesi personelleri için gerçekleştirildi. Sunuma İl Müdürü Orhan Bayrak'ın da katıldığı belirtildi.

Sunumda, koruyucu ailelerin önemi ve işlevleri ile ilgili detaylı bilgiler paylaşılırken, katılımcıların soruları da yanıtlandı. Etkinlik, koruyucu aile sisteminin yaygınlaştırılması ve toplumun bu konudaki farkındalığının artırılması amacıyla düzenlendiği ifade edildi.

İl Müdürü Orhan Bayrak, sunumun ardından yaptığı açıklamada, koruyucu ailelerin çocukların sağlıklı gelişimine katkı sağlayan önemli bir destek mekanizması olduğunu vurgulayarak, adliye personelinin bu konuda bilgi sahibi olmalarının önemine değindi.

Eskişehir Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü sunum hakkında; " İl Müdürlüğümüz Koruyucu Aile Biriminde görevli uzman personelimiz tarafından İl Müdürümüz Orhan Bayrak'ın da katılımlarıyla Eskişehir Adliyesi personellerine yönelik koruyucu aile tanıtım ve bilgilendirme sunumu gerçekleştirildi" ifadelerini kullandı. 

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi