Hamilelik süreci aslında anne adayı kadar baba adayı için de fazlasıyla sancılı ilerleyen bir süreçtir. Çünkü eşinin hızla değişen ruh halleri, erkeğin de çoğu zaman kafa karışıklığı yaşamasına neden olacaktır. İşte bu dönemlerde hem gerilip, hamile eşinizi üzmemek hem de boş yere stres olmamak için bu tavsiyeleri mutlaka dikkate almalısınız. Bu tavsiyeler sayesinde eşiniz gebelik sürecinde adım adım ilerlerken hem ona çok daha iyi bir şekilde destek olabileceksiniz hem de hamileliğe daha çok dahil olmuş hissedeceksiniz.

Değişen ruh hallerine çok fazla takılmayın

Karınız 5 dakika önce kahkahalar atarken 5 dakika sonra ağlamaya başlayabilir. Abartılı gelecek olan bu söylemi yaşadığınızda çok daha iyi anlayacaksınız! Bu nedenle ağlamaya başladığında endişeye kapılmak yerine sessizce yanında olun. Çünkü söylediğiniz şeyler o an onu rahatlatmak için yeterli olmayacaktır. En iyisi ağlama nöbetinin bitip, gülmeye geçmesini bekleyin.

Çetrefilli sorular karşısında hazırlıklı olun

Kadınlar hamilelik döneminde ekstra hassas olur. Bu nedenle aldığı kilolar, sizin verdiğiniz destek, ona olan ilginiz ve benzeri birçok konuda sizden laf alabilmek için çetrefilli sorular sorabilirler. Buna hazırlıklı olmanız, düşünmeden verdiğiniz cevaplarla kriz oluşmasını önleyecektir.

Aşermelere karşı daima hazırlıklı olun

Eşiniz özellikle son aylarda sık sık bir şeyler aşermeye başlayacaktır. Bu nedenle evde ya da yanınızda daima çikolata, bisküvi vs. bulundurmaya özen gösterin. Böylece küçük aşerme krizlerini hızlı bir şekilde çözümlendirebilirsiniz.