TRT'de hatırlanan 'Evet-Hayır Yarışması'nın sunucusu olarak tanınan, TGRT kanalında 'Erkan Yolaç Show' adlı eğlence programını sunan Erkan Yolaç, 16 Mayıs'ta tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

Erkan Yolaç'ın vefatına dair yapılan açıklamada "Solunum sıkıntısı nedeni ile hastanemize başvurmuş olan değerli televizyoncu Erkan Yolaç’ın tedavisi multidisipliner yaklaşım ile sürdürülmüştür. Uzun süredir yoğun bakım ünitesinde tedavi altında olan hastamız maalesef çoklu organ yetmezliği nedeniyle 16 Mayıs 2024 akşamı saat 21.00’de vefat etmistir. Kendisine rahmet, kederli ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı dileriz."

17 GÜN SONRA BİR ACI HABER DAHA GELDİ

Erkan Yolaç ile 48 yıldır evli olan 1970 Türkiye güzeli Asuman Tuğberk, eşi Erkan Yolaç'ın vefatından 17 gün sonra hayata gözlerini yumdu. Ünlü eski mankenin bir süredir kanser tedavisi gördüğü biliniyordu. Asuman Tuğberk 72 yaşındaydı. 

Yolaç ailesi acı haberi şu sözlerle duyurdu "1970 Türkiye Güzellik kraliçesi Erkan Yolaç'ın eşi Asuman Tuğberk Yolaç, 2 Haziran Pazar günü hayatını kaybetti. 1970 yılında Türkiye 1970 yılında Türkiye Güzeli seçildikten sonra mankenlik, ve kadın giyim üzerine modacı olarak kariyerine devam eden Asuman Tuğberk Yolaç, 1976 yılında evlendiği eşi Erkan Yolaç ile birlikte Yolaç AŞ'yi kurdu. Aynı zamanda uzun yıllar Erkan Yolaç Show'un yapımcılığını üstlendi. Yolaç'ın cenazesi 4 Haziran Salı günü Levent Barbaros Hayrettin Paşa Camii'nde kılinacak öğle namazım müteakip defnedilecektir. Kamuoyunun bilgilerine sunarız."

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi