KRALLIK YARIŞI
Ligin 14.haftasına kadar attığı 7 golle Siyah kırmızılı takımın en golcü oyuncusu olan Sergen Şakirler’i, 6 golle takip eden Ercan Kuruçay, Eskişehir Demirspor ile oynanan maçta attığı 3 golle kısa bir süre de olsa gol krallığı tahtında oturmayı başardı. 
ERCAN GOL ŞOV YAPTI
Lig maratonunun 2. Yarısının açılış maçında 2.dakikada gol perdesini açan Ercan Kuruçay, bu golün ardından 27.dakikada kendisinin ve takımın 2.golünü ağlara göndermişti. 
Hızını kesmeyen Kuruçay, 56.dakikada bu kez 3.golünü ağlara göndererek bu sezon rakip ağlara gönderdiği gol sayısını 9’a çıkartarak, 7 golü bulunan Sergen Şakirlerin krallık koltuğunu ele geçirmişti. 
OYUNDAN ÇIKINCA KRALLIK GİTTİ
Teknik direktör Levent Kartop tarafından, 69.dakikada taraftarın alkışları arasında oyundan alınan Ercan Kuruçay’ın, krallık koltuğundaki keyfi, Sergen Şakirler’in ağları havalandırmaya başlaması yüzünden kısa sürdü.
SERGEN ORTAK OLDU
Gol krallığı yarışında bir anda 9-7 geriye düşen Sergen Şakirler, dakika 69 ve 76’da Eskişehir Demirspor ağlarına gönderdiği goller ile gol sayını 9’a çıkartarak, kısa süreliğine bile olsa takım arkadaşına kaptırdığı gol krallığına, 9-9’luk eşitliği getirerek ortak oldu.
27 GOLÜN 18’İ ONLARDAN
Ligde bu sezon 3-0’lık hükmen galibiyet dışında, 13 maçta rakip ağlara 27 gol gönderen Eskişehirspor’da, Sergen ve Ercan toplamda 18 gole imza atmış oldu.

Kaynak: Murat Dağtekin