Yapılan açıklamada, "

Eskişehir Valiliği İl Afet Acil Durum Müdürlüğü koordinasyonunda yürütülmekte olan, “Ready4RescEU” “Altyapı, üstyapı, maden ve inşaat sektöründeki meslek gruplarının arama kurtarma ve birlikte çalışabilme becerilerinin geliştirilmesi” konulu Erasmus+ Projesinin başlangıç toplantısına Sivrihisar Belediye Başkan yardımcımız ve şehir plancısı olan sayın Arda Soner TATLI katıldı. Toplantı 4 Haziran 2024 tarihinde Capella Park Otel toplantı salonunda yapıldı.

Proje ortaklığı Eskişehir AFAD, ESDP İspanyol Köpekli Arama Kurtarma Kuruluşu (İspanya) ve Asystee Eğitim Teknolojileri’ nden oluşmakta olup, toplantıya Eskişehir AFAD’ dan 8 kişi, Asystee Eğitim Teknolojilerinden 3 kişi, ESDP İspanyol Köpekli Arama Kurtarma Kuruluşu’ ndan da 2 kişi, olmak üzere toplam 13 proje çalışanı katılım sağladı.

Toplantının amacı, söz konusu farklı sektörlerdeki meslek gruplarının afetlere müdahale ve birlikte çalışabilme deneyimlerini ortaya koymak, mevcut gereksinimleri belirlemek ve çözüm önerilerini tespit edildi.

Toplantıda daha önce başta deprem olmak üzere afetlere müdahalede bulunan dış paydaşların deneyim paylaşımlarında bulunuldu.

Projede, hedef gruptaki meslek elemanlarının (madenciler, altyapı ve üst yapı çalışanları, iş makinası operatörleri) arama kurtarma, müdahale ve birlikte çalışabilme becerilerinin geliştirilmesine katkı sunacak uzaktan eğitim tabanlı proje sonuçlarının üretilmesi hedeflenmektedir."

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi