Eskişehirspor Kulübünün 2 Haziran’da yapılacak Olağan Mali Genel Kurulu ve Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu öncesi, yönetim kurulu listesi oluşturmak için yoğun bir çalışma yürüten başkan adayı Ulaş Entok, yönetim kurulu listesinin önemli bir bölümünü tamamladı.

Son gelişmeler hakkında bilgi aldığımız başkan adayı Entok, “Genel kurul öncesi zorlu bir süreçten geçiyoruz. Eskişehirspor yönetimine almak istediğim birçok iş insanı daha Eskişehirspor’un adını duyar duymaz borçlardan dolayı uzak duruyor.

Kağıt üzerinde gözüken borçla, gerçek borç arasında uçurum var. Yıllardır genel kurul salonlarında duyduğumuz borçlar yasal faizleri ve bilenmeyen alacaklılar yüzünden neredeyse ikiye katlanıyor.

Tüm bunlara rağmen, ‘Eskişehirspor’da görev seni bekliyor’ dediğim bazı arkadaşlarım, hiç düşünmeden taşın altına eline soktu.

2 Eylül Spor Kulübü başkanı değerli arkadaşım Safa Üstünbaş’a bu görevi teklif ettiğimde Bölgesel lige çıkardığı 2 Eylül Spor Kulübü başkanlığını bıraktı ve Eskişehirspor’da seve seve hizmet etmeye hazır olduğunu söyledi. 

Yusuf Ünal, Niyazi Çelik, Haydar Demirel, Ali Can Sürek gibi arkadaşlarım da yönetimde ve oluşturacağımız kurullarda görev alacak.

Özellikle oluşturacağımız kurullar çok önemli olacak. Profesyonel insanlar bu kurullarda görev alacak. 
Yönetim kurulu listemiz şuanda hazır durumda. Son birkaç düzenleme yapılacak. İsimleri şimdiden açıklamak istemiyorum. Listeye almak istediğim ve ismi duyulan bazı arkadaşlarımı arayanlar, yönetime girme diye uyaranlar olmuş.
İşimiz kolay değil. Zorlu bir yola çıktık. Önümüzde iç ve dış engeller çok. Yeni bir yol yapamayacağımız için, önümüzdeki enkazı kaldıra kaldıra ilerleyeceğiz. Taraftarlarımız sabırlı olmalı. Şehir kenetlenmeli, hep birlikte Eskişehirspor’u aydınlığa çıkarmak için çalışmalıyız” dedi.

Kaynak: Murat Dağtekin