Ramazan Bayramı'nda emeklilere verilen 3.000 liralık ikramiye ödemeleri tamamlandı. 15,3 milyon emekliye toplam 41,3 milyar lira ikramiye ödendi. Emekliler bu yılki zamla birlikte bayramda rahat bir nefes aldılar.

Başlangıçta 1.000 lira olarak belirlenen ikramiye miktarı, 2021'de 1.100 liraya, 2023'te ise 2.000 liraya yükseldi ve bu yıl yüzde 50'lik bir artışla 3.000 liraya çıktı. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), bu Ramazan Bayramı'nda toplam 15,3 milyon emekli ve hak sahibine 41,3 milyar lira ikramiye ödedi.


ÇİFTE İKRAMİYE YATACAK!

Ramazan Bayramı ikramiyelerinin hesaplara yatmasının ardından şimdi gözler Kurban Bayramı ikramiyelerine çevrildi. Milyonlarca emekliye, Kurban Bayramı'na sayılı günler kala güzel bir haber geldi. Bu emeklilere çifte ikramiye yatırılacak.

Kurban Bayramı ikramiyesi ve belediyenin ek ikramiyesi, emekli vatandaşların bayram öncesinde maddi açıdan biraz rahatlamasını sağlayacak.

Adana Ceyhan Belediyesi'nin çifte ikramiye müjdesiyle sevinen emekliler, hem devletten hem de belediyeden ikramiye almaya hak kazandı. Emekliler, devlet tarafından verilecek olan 3 bin lira ikramiyeye ek olarak Adana Ceyhan Belediyesi'nden alacakları 5 bin lira ile toplamda 8 bin lira ikramiye almış olacak.

Kaynak: Haber Merkezi