Akbank, emeklileri için yeni bir kampanya başlattı. Bu kampanya kapsamında, 3 yıl boyunca maaşlarını Akbank'tan alacak olan emeklilere 15 bin liraya kadar promosyon ve 3 bin lira ek ödeme imkanı sunuluyor.

Ek ödemeyi hak kazanabilmek için emeklilerin 5 otomatik fatura ödeme emri vermesi gerekiyor. Fatura başına 500 TL ödenen bu ek ödeme ile birlikte toplamda 2.500 TL alınabiliyor.

Başvurular 1 Mayıs - 31 Mayıs tarihleri arasında Akbank'ın internet sitesi, mobil uygulaması veya çağrı merkezi üzerinden yapılabiliyor.

Emekliler maaşlarını 31 Mayıs'a kadar Akbank'a taşımaları halinde promosyonu da hemen alabiliyor.


PROMOSYON DIŞI ÖDEME...

Banka rekabetlerinde yeni bir döneme girildi. Bankalar emekli maaşlarını bankalarına aktarlara promosyon dışında da ödeme yapmaya başladı.

Akbank resmi internet sitesi üzerinden yaptığı açıklama ile promosyon ödenen emeklilere belli şartlarda ek ödeme yapılacağını duyurdu.

Açıklamaya göre 15 bin liraya kadar emekli promosyonu ödeyen banka 3 bin liraya kadar da ek ödeme vadinde bulundu.


PEKİ EMEKLİ NE YAPMALI!

Promosyon dışında ek ödeme almak isteyen emeklilerin öncelikle aylıklarını 3 yıl boyunca Akbank üzerinden alacaklarını taahhüt etmeleri gerekiyor. Bunun içinde emekli vatandaşın şubeye gitmesine gerek kalmadan internet, mobil uygulama ya da çağrı merkezi yolu ile maaşlar bankaya taşıyor.

Emekli maaşını 1 Mayıs 31 Mayıs arasında Akbank’a aktaran emekli maaşlarına göre hesaplanan promosyonu hemen alıyor. Ek ücret almak için ise kampanya döneminde Akbank Vadesiz hesabı üzerinden ya da Axess/Wings kartı bulunan emekliler bu kart üzerinden 5 otomatik fatura ödeme emri vermesi halinde fatura başına 500 TL alabiliyor. 

Emekliler en çok 5 fatura talimatı verebiliyor. Fatura talimatları ile birlikte ek aldıkları 2500 lira ile birlikte en yüksek promosyon ücreti de 17.500 lirayı bulunuyor.


EK PROMOSYON ÜCRETLERİ

10 bin liraya kadar olan emekli maaşlarında 5 bin TL promosyon + 1.250 TL fatura ödemesi

10 bin TL 15 bin lira arasında emekli maaşı alanlara 8 bin TL promosyon + 2 bin TL fatura ödemesi

15 bin TL 20 bin TL arasında emekli maaşı alan emeklilere 10 bin promosyon + 2 bin500 TL ek fatura emri ödemesi

20 bin TL ve üzeri maaş alan emekliler ise 12 bin TL promosyon ödemesi + 3 bin TL fatura emri ödemesi alacak.

Kaynak: Haber Merkezi