Emeklilere yönelik yeni bir kampanya başladı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, 2024 yılının "Emekliler Yılı" olması dolayısıyla PTT'nin emeklilere yurt içi kargo gönderimlerinde yüzde 20 indirim sağlayacağını açıkladı.

Bu kampanya ile emekliler, T.C. kimlik numaralarını kullanarak PTT merkezlerine başvurabilirler. İndirim, ayda 5 gönderi ile sınırlıdır.

Bakan Uraloğlu, tren ve şehirlerarası otobüslerde de indirimlerin devam edeceğini belirtti ve yeni müjdelerin yolda olduğunu duyurdu.


5 ADET YURT İÇİ GÖNDERİM

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu kampanya çerçevesinde, standart kargo ve adrese teslim avantajı için 30 günlük periyotta maksimum 5 adet yurt içi gönderimi için yüzde 20 indirimin gerçekleşeceğini açıkladı.

Bakan yüzde 20'lik indirim kampanyasının "Emekliler Yılı" ilan edilmesi üzerine devreye alındığı belirtti ve yeni müjdelerin de geleceğinin işaret fişeğini resmen yaktı. Sadece PTT kargo gönderimi değil, tren ve şehirlerarası otobüslerde de indirim uygulamasının süreceğini ve farklı müjdelerin de geleceğini açıkladı. 

Fakat bildiğiniz üzere en düşük emekli maaşının 10 bin TL'de kalması emeklilerin en büyük sorunu olarak görülüyor. Her ne kadar farklı kampanyalar düzenlense ve avantajlar ortaya çıksa da emekliler şu an için en çok maaşlarının en azından enflasyon rakamlarına göre artmasını talep ediyor ve asgari ücret seviyesini görmek istiyor.

Kaynak: Haber Merkezi