Ali Tezel, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in para politikalarının sıkılaşması ve kamu tasarruflarının artırılması sonucunda, emeklilerin eski zam seviyelerine ulaşamayacağını belirtti.

Tezel, bu ekonomik politikaların emeklilerin maaşlarına yansımasının nasıl olacağını açıkladı. Meclis tarafından yapılacak düzenlemelerle en düşük emekli maaşının 12 bin 500 TL'ye çıkarılması öngörülüyor.

Hükümete yakın kaynaklar, geçmiş yılların aksine zam konusunda oldukça dikkatli bir tutum sergileneceği belirtilirken Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, emekli kart uygulamasını devreye sokarak emeklilerin hayatlarında kolaylıklar sağlayacağını belirtti.


ZAMMI AÇIKLADI...

Sosyal yardımdan çok iyileştirilmiş bir maaş isteyen emekliler Temmuz ayında refah payı da istiyor. Temmuz’da yapılacak zam merak edilirken SGK Uzmanı Ali Tezel, en düşük emekli maaşı için belirlenecek zam oranını açıkladı.

Tezel, Temmuz ayında geçen yılki gibi emeklilere yüzde yine 25 zam yapılacağını ve bu yıl refah payı uygulamasının mümkün olmadığını ifade etti.

Ali Tezel, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in para politikalarının sıkılaşması ve kamu da tasarrufu artırması sonucunda, emeklilerin eski zam seviyelerine ulaşamayacağını aktardı.

Tezel, yaptığı açıklamada Meclis tarafından yapılacak düzenleme ile en düşük emekli maaşının 12 bin 500 TL'ye çıkarılmasını öngördüğünü dike getirdi.

Kaynak: Haber Merkezi