Emekli maaşlarına yapılacak zamlar belli oldu, ancak kök maaşı 8 bin liranın altında olan emekliler yeni zamlardan faydalanamayacak.

Gazeteci Cem Küçük, TÜİK'in açıkladığı enflasyon verileri doğrultusunda memur emeklilerine yüzde 19,31, işçi ve BAĞ-KUR emeklilerine ise yüzde 24,73 zam yapılacağını duyurdu.

Küçük, emeklilerin zor bir dönemden geçtiğini ve iktidarın kök maaş konusunda acil düzenlemeler yapması gerektiğini belirtti.

Ayrıca, en düşük emekli maaşına Ocak 2025'e kadar bir düzenleme yapılmayacağını ifade etti.


CEM KÜÇÜK EMEKLİ ZAMMINI AÇIKLADI

Gazeteci Cem Küçük, emeklilerin zam beklentileri hakkında konuştu. Emeklilerin karanlık bir dönemden geçtiğini vurgulayarak, iktidarın kök maaş konusunda düzenleme yapması gerektiğini söyledi.

Ünlü gazeteci Cem Küçük, en düşük emekli maaşına yönelik beklenen düzenleme için bir tarih verdi. Küçük, en düşük emekli maaşına Ocak 2025 tarihine kadar herhangi bir düzenleme yapılmayacağını belirtti.

Canlı yayında konuşan Küçük, "En azından en düşük maaş alan emekli için acilen bir el atılması gerekir. 2025 Ocak ayında bir düzeltme yapacaklar. Ancak şu anda en karanlık andayız" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Merkezi