SSK ve BAĞ-KUR emeklilerine yönelik Resmi Gazete'de duyurulan kararla, Mart ayı öncesinde 14.700 TL ek ödeme yapılacak. Bu haberle birlikte emekli maaşı alan vatandaşlar sevinçli bir sürece girmiş durumda.


NAKİT AVANS FIRSATI...

Ramazan Bayramı yaklaşırken emeklilerin nakit sıkıntısı da büyüyor. Devlet tarafından bayram ikramiyesi verilecek ancak 3000 TL’lik ikramiye ödemesi yeterli bulunmadı. 

Artan nakit ihtiyacı nedeniyle emekliler düşük faizli bayram kredisi veren bankaları ve faizsiz nakit avans fırsatlarını araştırıyor. Emeklinin imdadına ise yine devlet bankaları yetişti.

3 devlet bankası tarafından emekliye özel kredi paketleri hazırlandı. Aynı zamanda emekliler kredi kullanmak istememeleri durumunda kamu bankalarından faizsiz nakit avans alabiliyor. 

14.700 TL faizsiz emekli nakit avans kampanyası başladı. 31 Mart’a kadar başvuru yapan tüm emekliler ödemeden faydalanabilecek.


DESTEK SÜRECEK!

Emekli maaşı alanlar için resmi gazetede yayınlanan karar doğrultusunda devlet bankaları faizsiz nakit avans fırsatı sağlayacak nokta tüm emekliler için destek ödemeleri mart ayı sonuna kadar devam edecek. 

SSK BAĞ-KUR 4C ya da EYT emeklisi fark etmeksizin emekliler başvuru işlemlerini kamu bankalarının şubelerinden ya da mobil bankacılık ve internet bankacılığı üzerinden yapabilecek. 

Son tarih 31 Mart 2024 olarak açıklanırken en geç bu tarihin ve tarihi bitimine kadar başvuruların yapılması gerektiğine dikkat çekildi.


NAKİT AVANS ŞARTLARI NELER?

Bankalar tarafından emekliye yönelik olarak sunulan faizsiz nakit avans kampanyasında başvurular başlarken şartlarda belli oldu. Emekli olmak ve 80 yaş altı olmak aranan en önemli şartlar olurken aynı zamanda başvuru yapacak emeklilerin kredi notunun da en az 1200 puan ve üstü olması gerekiyor. Bu şartlara uygun olan emekliler başvurularını hemen yapabiliyor.

Kaynak: Haber Merkezi