Emekliler için özel kampanyaların detayları açıklanmaya başlandı.  Emekliye nefes aldıracak kampanyanın detaylarını Bakan Işıkhan açıkladı. 

PTT AVM, Tarım Kredi Kooperatif Marketleri, Türk Hava Yolları, TCDD, GSM operatörleri, sinema ve tiyatro salonları ile PTT Kargo gibi birçok kurumda emeklilere özel indirimlerin uygulanacağını duyurdu.

Açıklanan kurumların uygulayacağı kampanyaların neler olacağı emeklinin gündemine bomba gibi düştü.

Emeklilere yönelik özel kampanyalar yolda! Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, emeklilere özel olarak PTT AVM, Tarım Kredi Kooperatif Marketleri, Türk Hava Yolları, TCDD, GSM operatörleri, sinema ve tiyatrolar ile PTT Kargo gibi alanlarda indirim çalışmalarının yapıldığını duyurdu. Enflasyonla mücadele kapsamında yeni adımların atıldığını belirten Bakan Işıkhan, emeklilere yönelik birçok avantajın "emekliler yılı" kapsamında ilerleyen günlerde duyurulacağını ifade etti.

EMEKLİYE ZAM YOK AMA...

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Işıkhan emekliler için özel hazırlanan kampanyayı şu sözler ile açıkladı:

"SGK olarak, diğer bankalarla da kamu bankalarının miktarları asgari olacak şekilde promosyon ödemelerinde artış sağlanması yönündeki çalışmalarımızı yürütüyoruz. Banka protokolleri yürürlüğe girdikten sonra emeklilerimiz, bankalara başvurarak bu promosyon ödemelerinden faydalanabilecekler. Kamu bankalarında başvurular bugün başladı. Ayrıca emeklilerimize bayram ikramiyesi ödemeleri, Ramazan Bayramı öncesinde 2-5 Nisan arasında banka hesaplarına yatırılacak. Bunun dışında, emeklilerimizin yaşam kalitesini artıracak, fiziksel ve ruhsal sağlık, sosyal ve kültürel yönden zenginleştirecek birçok çalışmayı, emekliler yılı kapsamında hayata geçiriyoruz. PTT AVM'de, Tarım Kredi Kooperatif Marketleri'nde, Türk Hava Yolları'nda, TCDD'de, GSM operatörlerinde, sinema ve tiyatrolarda, PTT Kargo'da emeklilere özel indirimler ve kampanyalar başlatacağız."

İLERLEYEN GÜNLERDE AÇIKLANACAK

Türkiye'de önde gelen zincir marketlerinde ve giyim mağazalarında emeklilere özel indirimler sağlanacak. Ayrıca, Belediyeler Birliği ile protokol yapılarak emeklilere ücretsiz kültür turları düzenlenecek ve Türkiye'nin çeşitli şehirlerini ziyaret etme imkanı sunulacak. Bakanlık, emeklilere yönelik birçok ayrıcalıklı uygulamayı "emekliler yılı" kapsamında kamuoyuyla paylaşacak.

EMEKLİYE TARIM KREDİ ADIMI

Ramazan boyunca Tarım Kredi Marketleri'nde özel indirimler devam ediyor. Son açıklanan listede yer alan ürünler şu şekilde...

Ekran Resmi 2024 03 26 11.46.08

Ülker Bizim Yağ 19,00 TL

Ekran Resmi 2024 03 26 11.47.04

Bezelye Konservesi 27,90

Ekran Resmi 2024 03 26 11.48.23

Anadolu Makarna Çeşitleri 10,50 TL

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi