Emeklilerin beklediği maaş artışının açıklanmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla en düşük emekli maaşına yüzde 49,25 oranında zam yapıldı. Ancak, 6.700 TL ve altındaki emekliler bu düzenlemeden faydalanamadı. Şimdi gözler gelecek seyyanen zamına çevrildi. Milyonlarca emekli, "Emekli maaşına ek zam gelecek mi? Seyyanen zammı ne kadar olacak?" sorularını araştırırken SGK Uzmanı Dilek Ete önemli açıklamalarda bulundu. 

Tl 13-2

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞ 12 BİN LİRA

SGK Uzmanı Dilek Ete milyonları ilgilendiren açıklamalarda bulundu. Emeklinin alacağı maaş hakkında yeni detaylar belli olmaya devam ediliyor. En düşük emekli maaşı 12 bin TL olabilir mi? İşte detaylar...

Tl 38-1

EMEKLİYE ZAM VAR MI?

Emeklilerin her geçen gün tepkilerin arttığını ve en düşük emekli maaşının 12 bin TL olabileceğini ifade eden Mete, "Bana göre, en az asgari ücret seviyesinde olmalı, en düşük emekli ailesine hiç gözetmeden, hiç ayırmadan bütün emeklilere en az 12.000 lira seyyanen zam vermeleri gerekiyor." açıklamasında bulundu.

Tl 26

EN DÜŞÜK MAAŞ NE KADAR OLDU?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılan Kabine Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulunmuştu.

Milyonlarca emeklinin heyecanla beklediği ek zam oranı ve 2024 yılında uygulanacak en düşük emekli maaşı ücreti de belli olmuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Emekli maaşı alt sınırını 7 bin 500 liradan 10 bin liraya çıkarıyoruz." demişti.

En düşük emekli maaş oranına dair yeni bir bilgi yok. Bu kapsamda gelişmeler oldukça haberimizde yer vereceğiz.

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi