Kurban Bayramı'na bir aydan az bir süre kala milyonlarca emekli ikramiye maaş tarihini araştırmaya başladı. Sabah Gazetesi'nin haberine göre, emekli ikramiyeleri daha erken bir tarihte yatabilir.

Duyurulan yeni takvime göre, emeklinin ödeme tarihlerinde 10 günlük bir erken ödeme gerçekleştirilebilir. 

Masak Para

İKRAMİYELERİN ÖDEME TARİHİNDE YENİ DETAY

2024 Kurban Bayramı öncesinde emeklilere verilecek ikramiyelerin ödeme tarihleri yine değişti. İlk olarak 10-14 Haziran tarihleri arasında planlanan ödemelerin, 3-7 Haziran tarihleri arasında yapılabileceği açıklandı. Sabah Gazetesi’nin haberine göre, çalışmalar zamanında tamamlanırsa ödemeler erkene alınacak.

MİLYONLARCA EMEKLİYİ İLGİLENDİREN KARARLAR

Bu yıl, 4A, 4B ve 4C kapsamında SGK'dan aylık alan dul ve yetimler de dahil olmak üzere yaklaşık 16 milyon kişi, bayram ikramiyelerinden yararlanacak ve bu ikramiyeler 3 bin lira olarak ödenecek. Bayram ikramiyeleri ilk olarak 1000 TL olarak başlatılmış ve 2024 Ramazan Bayramı öncesinde yüzde 50 artışla 2000 TL'den 3000 TL'ye yükseltilmişti.

BAKANLIKTAN AÇIKLAMA GELDİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, ödeme takviminin yakında duyurulacağını ve ikramiyelerin bayramdan önce hesaplara yatırılacağını ifade etmişti. Ancak, son yapılan değişiklikler ile yeni ödeme tarihleri hala netleşmedi. Emekliler, bayram ikramiyelerinin bir an önce hesaplarına yatırılmasını bekliyor.

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi