Altın piyasasında son dönemde yaşanan fiyat dalgalanmaları, hem kuyumcuları hem de altın yatırımcısını yakından ilgilendiren yeni yasakları beraberinde getiriyor. 

Kuyumcuların kesme altına karşı vatandaşları uyarmasının altından dolandırıcıların yeni bir yöntem geliştirdiği öğrenildi. TRT'nin haberine göre, sahte altın üreten dolandırıcılar yakalanmamak için yeni bir yöntem geliştirdi. 

Gram altın biriktiren vatandaşların elinde bulunan tüm altınları tek tek konrol ettirmesi gerektiği belirtildi. Altın piyasasında sahtecilik vakalarında yaşanan artışın nedeni açıklandı.

Gram Altın 3-5

KUYUMCULAR DA MAĞDUR

Vatandaşlar aldıkları altınların gerçekliğinden şüphe ederken, kuyumcular da her yeni gün başka bir vakayla karşılaşıyor. İnternet üzerinden yayılan sahte altın vakaları, şimdi de doğrudan kuyumcuları etkilemeye başladı.

Sahte altınlarla vatandaşları dolandırmaya çalışan düzenbazlar polisten kaçamadı. Piyasaya sahte gram altın sürmeye çalışan zanlı bu kez yakayı ele verdi. Daha önce internetten Sahte altın satışı yapan zanlı bu kez kuyumcuyu dolandırmak isterken yaş tahtaya bastı. Daha önce 10 kuyumcuyu an zannı hakkındaki soruşturma derinleştirildi. TRT Haber'de yer alan açıklamalar doğrultusunda polisin titizlikle sürdürdüğü operasyon ile birlikte zanlının yakalandığı belirtildi.

Ekran Resmi 2024 06 05 13.43.49

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi