Doların Bankalararası Piyasada kontrollü yükseliş yaşadığı ancak Merkez Bankası'nın müdahalesiyle Kapalıçarşı'da gevşeme devam ettiği bildiriliyor. Ünlü ekonomist Necmettin Batırel, seçim sonrası doların 28 liraya ineceğini tahmin ediyor.

Merkez Bankası'nın faiz artırımı kararının radikal bir karar olduğunu ve borçlanma ve borç verme faizlerini artı eksi 300 baz puan fark ile belirlenmiş olduğunu hatırlatan ekonomist Necmettin Batırel seçimlerden sonra 'Yazın bunu...' diyerek doların kaç TL olacağını açıkladı.


28 LİRAYA DÜŞECEK!

Batırel "Döviz alanın eli de cebi de yanacak diye söylemekten dilimde tüy bitti, dinlemediler, gaza geldiler, büyük zarara uğrayacaklar. Seçim sonrası dolar 28 liraya düşecek, yazın bunu...

Merkez Bankasının sürpriz kararı uluslararası çevrelerde ve yurt içinde çok olumlu algılandı. Faiz koridorundaki artış mevduat getirisini doların en büyük rakibi yaptı... 

Gerektiği takdirde sıkılaşma devam edecek diyen banka piyasanın önüne geçti. Seçim öncesi yapılamaz algısını kırarak atılan bu adım, 'ekonomi politikasının devamlılığı' adına çok cesur bir hareket." dedi.


Not: Burada yer alan değerlendirmeler yatırım kapsamında değildir. Haberimizde kesinlikle yatırım tavsiyesi verilmemiştir. 

Kaynak: Haber Merkezi