Ekonomist Tuna Kaya, doların istikrarlı yükseliş trendinde olduğunu ve faiz artışlarının bu trendi etkilediğini belirtti.


KONTROLÜ KAYBETMEYİN!

Ekonomist Tuna Kaya, Merkez Bankası'nın aldığı kararın ardından dolar, altın ve gümüş değerlendirmesi yaptı. Kaya, "Dolardaki kontrolü kaybetmemeye özen gösterin. 

Son grafiklere baktığınızda, doların piyasada istikrarlı bir yükseliş trendinde olduğunu görebilirsiniz. Bu sebeple, doları tercih etmek mantıklı değil. Seçim öncesi yapılan 500 bazlık faiz artışı piyasaları etkiledi ve Nisan ayında yeni bir faiz artışı bekleniyor" şeklinde konuştu.


ZOR OLACAK!

Tuna Kaya, ayrıca Nisan ayında muhtemel bir faiz artışının dolar üzerindeki baskıyı azaltacağını ve bu durumun altın ve gümüş gibi değerli metalleri satmak isteyenleri zorlayabileceğini belirtti.

Kaya, "Bu artış olgusu, dolar üzerindeki baskıyı kıracak ve ateşi söndürecek. Vatandaşlara uyarım: Altınlarını ve gümüşlerini satmasınlar. Bunları satıp yerine koymak zor olacak" dedi.


Not: Burada yer alan değerlendirmeler yatırım kapsamında değildir. Haberimizde kesinlikle yatırım tavsiyesi verilmemiştir. 

Kaynak: Haber Merkezi