Av. Erimez, yaptığı açıklamada, “Geçmişte başımıza gelen deprem, yangın, sel gibi pek çok doğal afet ülkemize derin acılar yaşattı. Türkiye pek çok kez yasa boğuldu. Eskişehir'de de bu acıların yaşanmaması için olası afetlere karşı alınacak tedbirleri en üst seviyeye taşımakta kararlıyız. Bunun siyasetin birincil görevi olduğunun bilincindeyiz. Sağlıklı ve sürdürülebilir yaşam alanlarında, güvenli bir hayatın, insanın özellikle hemşerilerimizin doğal hakkı olduğunu düşünüyoruz” dedi.
Av. Erimez, şöyle devam etti: “Rant amaçlı değil, mülk sahibini koruyan yenileme politikaları geliştireceğiz. Önceliğimiz Kırmızı Hat'tın yenilenmesi (Kızılcıklı Mahmut Pehlivan Caddesi ve Porsuk Bulvarı - Cengiz Topel ve Doktorlar Caddesi, Sivrihisar Caddesi - Yunus Emre Caddesi) 1999 ve 2008 tarihleri bizler için öncelik taşıyor. Bu tarihlerden önce inşa edilen ve 4 katın üstünde kalan tüm taşınmazları önem sırasına göre yenilenme sürecine dahil edeceğiz.
İki adet yıldız kent kuracağız
Şehir merkezine 15 dakika mesafede iki adet yıldız kent kuracağız. Proje 2K (Kocakır- Kanlıpınar) Altyapısına ve imar koşullarına yatırım yapılmayan Gündoğdu, Fevziçakmak, Esentepe mahallelerine özel önem vereceğiz. Unutulan mahallelere umut ışığı olacağız. Deva Belediyeciliği'nde her mahalle her sokak değerlidir. Şeker Fabrikası ve TÜRASAŞ arsalarını tartışmaya açacağız. Baksan ve Küçük Sanayi'de uygulanamayan başarılı imar uygulamalarını hayata geçireceğiz. Belediyeye ait tüm binalarda, sismik izolatör sisteminin kullanılması için çalışmalar yapacağız.”

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi